Portré
Hajba András
Életrajz
Hajba András vagyok, idén 32 éves leszek. Hangfajom szerint basszbariton.
A vas megyei Kemenesmagasiból származom. Kapcsolatom a zenével 12 éves koromra nyúlik vissza, amikor csatlakoztam a helyi Citerazenekarhoz és Népdalkörhöz. Hat év alatt rengeteg fellépésen és versenyen vettünk részt. Emellett a gimis évek során szólóban is énekeltem népdalokat.
Az első meghatározó élményem a zenés színházzal, fiatal gimnazistaként a Győri Nemzeti Színházhoz kapcsolódik. Nagy örömömre, a 2020/21-es évadban már mint külsős énekkari tagként dolgozhattam Erkel: Bánk bán című operájának próbafolyamatában. Hangképzőmesterem: Schwimmer János.
2016. május 16-án - napra pontosan a szülinapomon - nagy büszkeségemre Különdíjat kaptam Felnőtt II. korcsoportban, Várpalotán a "Zenés színház az egész világ" országos versenyen.
Az eltelt évek alatt prózai színész végzettséget szereztem Zsurzs Kati osztályában. Ezután 2017 szeptemberétől a Kővirágok Énekiskolában tanulok klasszikus ének szakon, ahol Kővári Judit csiszolja a technikámat.
Szólóban és duettben is vállalok fellépéseket különböző műfajokban - a musicaltől kezdve a nosztalgián keresztül az operettig.
Emellett ceremóniamesterként is tevékenykedek esküvőkön, valamint konferálást is vállalok német és angol nyelven.
2020 őszén elkezdtem zongorázni tanulni Váradi László mesterem mellett.
A Kecskeméti Nemzeti Színház Énekkarának 2021 februárja óta vagyok tagja, basszus szólamban.
-
Interjúk
„Minőségpárti voltam egész életemben.”
S ha az egész pályájában gondolkodunk, a ’60-as évek is bejönnek a képbe. Az egykori színházigazgatóval, rendezővel és a ma is aktív színésszel beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„Még mindig kíváncsi vagyok magamra”
Balázs Áron színművész, az Újvidéki Művészeti Akadémia tanára, aki feladta a társulati létformát a tanári hivatásért, ám maradt szabadúszó színész, így azóta Vajdaság minden színházában láthattuk játszani. Legutóbb a Zentai Magyar Kamaraszínház Sirályában öltötte magára a két karakterből gyúrt doktor szerepét. Szerda Zsófia -
Művészek írták
Színházcsinálás: Liliomfi
Szigligeti Ede örökzöldje régi-új színház, erős mai tartalmakkal. Vecsei H. Miklós változatát ifj. Vidnyánszky Attila előbb a Budaörsi Latinovits Színházban vitte színre. Azt egyik társulatalapító produkcióként hozták létre. „A jó darabokat szokták átírni, nem a rosszakat” – idézték Mészöly Dezsőt. És évekig átütő siker lett. Ezt igazították most vígszínházira. A Liliomfi előadása ismét fergeteges. Szegő György