Színházak
Határon Túli Magyar Színházak Fesztiválja
Tamási ÁronTündöklő Jeromos
- Tündöklő JeromosNagy István
- Sáska MihálykocsmárosGyőrffy András
- Gáspára Sáska fiaGyörgy KárolyFüzesi Nándor
- Bajna GáborFarkas Sándor-Csaba
- ÁgnesleányMárton Emőke-Katinka
- ÁkoslegényTörök László
- BálintlegényBíró Nimród-Olivér
- LinamindenesasszonyKásler Magda
- BellavarrónőCzikó Juliánna
- GyulaasztalosRuszuly Ervin
- ŐrmesterTörök Attila
- PlébánosDuka Szabolcs
- JegyzőSzász Róbert
- KántorKárp György
- Marciaz Ágnes apjaTatai Sándor
- Lőrinca Bálint apjaBarabás Levente
- Elekaz Ákos apjaSzász Péter
- Szabónéposztós asszonySzász Anna
A FALU NÉPE : A Maros Művészegyüttes táncosai
MUZSIKÁL : A Maros Művészegyüttes zenekara
- rendezőTörök Viola
- díszlettervezőTakács Tímea
- jelmeztervezőTakács Tímea
- zeneszerzőKelemen László
- koreográfusHorváth Zsófia
- zenei szerkesztőKelemen László
- koreográfusasszisztensRuszuly ErvinFarkas Sándor-Csaba
Történik egy erdélyi faluban, adventi időszakban, amikor « a Fekete felhő,… ráereszkedik a falura és megzavarja a nyájakat és az emberek jóravaló lelkét, » és nem marad más, csak a remény, hogy « nem veszett el bennünk a lélek ! »
Motto : »Rettenetes ez a te falud, Mihály ! »
„A Tündöklő Jeromos című drámai játék egy egész közösség Megváltót váró keserűségét és reményeit, valamint a várakozásra hamis választ adó Jeromos történetét jeleníti meg. Tamási rituális színháza az adventi időszakot idézi: a sötétségből a fény várásának, a régi rosszal való szembesülésnek és lezárásnak, valamint a jobb új év reményének és elhatározásának idejét.
Már zenészként is a zene színpadi megjelenítése foglalkoztatott, rendezőként mindig olyan darabokat választok, melyeknek erőteljes költői világát a zene szervesen egészíti ki. Főleg a magyar népzene kimeríthetetlenül gazdag, minden élethelyzetre és történelmi korra harmonizáló anyaga jelent számomra örök lehetőséget, hogy a szóban elmondhatatlant megsejtesse a színpadon. Euripidész, Shakespeare, Moliére, Csehov mellett természetesen Tamási Áron világához áll a legközelebb a magyar népzene és néptánc, előadásaimban (Boldog nyárfalevél, Hullámzó vőlegény, Vitéz lélek) ezt a formanyelvet használom.
Meggyőződésem, hogy a néptáncnak, koreográfiának ezúttal kiemelkedően fontos szerepe lesz egy olyan előadásban, amelyben amúgy sütnek a fojtott indulatok, érzések, és amely előadás igazi főszereplője a nép. Ezért nagy lehetőséget jelent, hogy a Maros Művészegyüttes és a Spectrum Színházzal együtt egy közös produkcióban sajátos erdélyi hangvételben megjelenítse Tamási Áron szellemiségét.“ Török Viola
2018. 12. 05.
Az előadás hossza: 180 perc 1 szünettel